عضویت طلایی
نام شرکت: 
شرکت پویش پارت سیمین
زمینه فعالیت: 
- زمینه تولید قطعات خودرو: در این زمینه، پویش پارت موفق به تکوین محصول جدید به نام "فریم پشتی صندلی عقب پژو 206 دو‌پارچه" و فریم پشتی صندلی عقب پژو 206 یک پارچه"جهت ارسال و فروش به شرکت ایران خودرو گردیده است. - زمینه تولید یراق آلات درب و پنجره دو‌جداره
جنسیت: 
مرد
وضعیت تاهل: 
متاهل
عکس: 
اطلاعات کارآفرینی: 
بخش کار آفرینی: 
استانی
استان: 
قزوین
کارآفرین سال: 
سال 1389
نام جشنواره: 
جشنواره کارآفرینان برتر
نوع کارآفرینی: 
صنعتی
تاریخ تولد: 
يكشنبه, فروردين 1, 1327
مدرک تحصیلی: 
فوق دیپلم
رشته تحصیلی: 
مکانیک
محل اخذ مدرک: 
قزوین
زندگی نامه شخصی: 

--

تجربیات و سوابق کاری: 

سير تكاملي سازمان از بدو تاسيس تا كنون، شش دوره قابل تفكيك را پشت سر گذارده است.
1-2)دوره اول: شکل‌گيري
پويش‌پارت از سال 1361 با طراحي و ساخت قالبهاي سنبه و ماتريس فعاليت خود را آغاز نمود.
در اين دوره قالبهاي تعدادي از محصولات مورد نياز مشتريان در كارگاه كوچكي با نام بامداد، طراحي و ساخته شد كه برخي هنوز در حال توليد است.
- درب رادياتور خودروي پيكان
- درب باك وانت نيسان
- شيشه بالابر‌ وانت نيسان
- لولاي درب وانت نيسان
- قفل آيفون (درب باز كن)
گلگير جلوي موتورسيكلت هوندا
تعداد كاركنان در اين دوره حداكثر 6 نفر، فضايي كاري 36 متر مربع و تجهيزات موجود شامل چند ماشين‌ابزار (صفحه‌تراش، دريل، فرز، ...) بوده است.
2-2) دوره دوم: سمت گيري به سوي توليد
در ابتـداي سال 1364 توليد گلـگير‌جلو موتور سيكلت هوندا آغاز شد. در اين دوره كارگاهي با مساحت 240 مترمربع و با همكاري 15 نفر با نام پويش، توليد با ساختار سنتي را آغاز نمود و با توجه به كيفيت مطلوب، توانست از طرفي محصول خود را جايگزين قطعات ژاپني (CKD) نمايد و از سوي ديگر سفارشات جديدي از مشتريان خود (تيزرو و نيرو محركه) دريافت دارد.
طراحي و ساخت ابزار، همچنين توليد محصولات ذيل در اين دوره صورت گرفت:
- گلـگير‌جلو موتـورسيكلت هوندا
- چراغ عقب موتـورسيكلت هوندا
- پل بالا و پايين موتور سيكلت براوو
- شاسي موتور سيكلت براوو
- فرمان موتور سيكلت هوندا
- فرمان موتور سيكلت براوو
- چراغ روشنايي پيک نيکي فندک دار بوتان
3-2) دوره سوم: ورود به صنعت خودرو
با توجه به پايين بودن تيراژ توليد قطعات موتورسيكلت و در جهت تضمين بقاي سازمان در حوضه بازار جديد و همچنين ارتقا كمي و كيفي مجموعه، از سال 1375 سازمان با نام پويش پارت وارد صنعت قطعه‌سازي خودرو گرديد. در اين دوره تعداد همكاران 30 نفر و فضاي كاري 450 مترمربع بوده و بدليل فقدان ساختار سيستمي، ارتباط با تامين‌كنندگان قطعات خودرو از طريق شركت مزدك صورت مي‌گرفت.
در اين دوره قطعات زير به توليد انبوه رسيد:
- رام زير گيربكس پيكان
- گردگير استارت پيكان
- ناوداني زير شيشه پيکان (جلو و عقب)
- پايه نگهدارنده ستون زير غربيلك فرمان پژو 405
- ناوداني گلگير عقب (چپ و راست) پژو 405
- گلويي باك بنزين پژو آردي
- گلويي باك بنزين پيكان
- تراورس زير پاي پرايد
4-2) دوره چهارم: رويكرد مديريت كلاسيك
ضرورتهاي حضور در كسب و كار (رقابت، بقا، تجارت جهاني، ... ) نياز به گردش در تفكر مديريتي سازمان از سنتي به سيستمي را متقن نمود و از اواخر سال 1378 با استقرار سيستم تضمين كيفيت بر اساس الزامات چك ليست سوژداك 90، پويش پارت عرصه جديدي از تحول و تلاش را آغاز كرد.
با موفقيت در اخذ گريد سازمان توانست بطور مستقيم با تامين كنندگان قطعات خودرو (ساپكو، سازه‌گستر و مهركام پارس) فعاليت نمايد و با ارتقا مجموعه همكاران و سيستمها و روشهاي انجام كار، توانمنديهاي سازمان بگونه‌اي كيفي متحول گرديد.
از اقدامات و نتايج اين دوره مي‌توان به نظام‌مند نمودن آموزش، تدوين برنامه استراتژيك، تغيير ساختار به سمت نگرش فرآيندي، بكارگيري ابزارهاي CAD/CAM در طراحي و ساخت ابزار، اخذ گواهينامه بين‌المللي ISO/TS 19649:2002 و ساخت‌يافتگي نگرش، اهداف و اجراي فعاليتها در گروه‌هاي اجرايي و تخصصي اشاره نمود.
تعداد همكاران از 30 تا 110 نفر، فضاي كاري 2200 مترمربع و هويت سازمان با عنوان شركت پويش پارت سيمين (سهامي خاص) مضمون يافت.
محصولات توليدي در اين دوره : - پايه نگهدارنده ستون زير غربيلك ميل‌فرمان پژو (405، آردي و پارس) - پايه نگهدارنده ستون زير غربيلك ميل‌فرمان سمند - مجموعه گلويي باك بنزين پيكان- مجموعه گلويي باك بنزين پژو آردي- مجموعه گلويي باك بنزين وانت- تراورس زير دستي جلو پاي پرايد- فريم پشتي صندلي عقب پژو 206 (در مرحله تکوين)
5-2) دوره پنجم: رويكرد مديريت نوين
با پشت سر گذاردن مراحل مختلف طي 22 سال گذشته و با توجه به تصويري كه از آينده متصور است، ضرورت ايجاد تحول كيفي در نگرش، اهداف، منابع، ساختار و نتايج سازمان، امري ضروري و بديهي است. لذا مديريت با آغاز سال 1384، دوره جديدي از زندگي رو به رشد سازمان را تصوير نمود.
در اين دوره سازمان با تبيين و ارتقا: فرهنگ سازماني، نگرش مديريتي، رويكرد يادگيري، برنامه‌ريزي استراتژيك، فن‌آوري اطلاعات، مديريت منابع انساني، مديريت بازار و مديريت زنجيره تامين خود را براي حضور موثرتر در عرصه بازار جهاني آماده مي‌نمايد. تعداد همكاران بين 100 تا 160 نفر، فضاي كاري تا 80،000 مترمربع و افق برنامه تا پايان سال 1389 طرح‌ريزي شده است
ارزش هاي سازماني پويش پارت سيمين در مورد كارآفريني و جهت گيري در اين راستا.
80%1- باور به ارزش هاي متعالي انساني (صداقت،درستي، استعدادهاي بالقوه ،آدمي و خود شكوفايي اش)
90%2- ارائه متعهدانه عملكردي عالي به مشتري و تمايز بودن در انجام اين تعهد.
90%3- جذب همكاران پر اشتياق براي يادگيري ، رشد و توسعه، و پروراندن استعداد هاي آن ها در كار و همكاري و احساس كسي بودن در كار كردن
60%4- باور به همكوشي كار تيمي و هم افزايي كار گروهي و رعايت كردن قاعده بازي آن و لذت بردن از كار خود
40%5- هم نوا شدن با سيستم هاي ارتباطي و اطلاعاتي و تكنولوژي و دانش مديريت روز
80% 6- اتخاذ راهبردهايي موثر و كارا در راستاي ارزش هاي فوق و (ساختاري و نهادي كردن آن)
70%7- مديريت اجرايي باورهاي موفق و ايجاد هم نوايي و هم آهنگي بين اين باورها و ايجادي محيطي زنده ، پرنشاط و پويا و اثر بخش
6-3)دوره ششم:
در این دوره عمده توجه سازمان معطوف به فرآیندهای سیستم مدیریت کیفیت در قالب نگرش سیستمی می باشد.نمودهای بارز این فرآیند، فرآیند منابع انسانی ، خرید ، مديريت کلان ، برنامه ریزی تولید و تکوین می باشند. رویکرد کلان سازمان در این دوره در راستای بازار غیر واسطه ای ( مشتریان موجود) می باشد.
همچنين شرکت پویش پارت سیمین منظور توسعه آموزش های عالی علمی کاربردی به قصد ارتقاء دانش و ایجاد مهارتهای لازم و تحریک استعدادهای نهفته در افراد و بهره گیری از هنر کارآفرینی، تصمیم به تاسیس دانشگاه علمی- کاربردی کاسپین (پویش پارت سیمین) در سال 1390 نمود.
هدف از تأسیس این مرکز انتقال دانش تجربی و تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان و کشور بوده است به نحوی که فارغ التحصیلان این مرکز بتوانند برای کاری که به آنها محول می شود دانش و مهارت لازم را کسب کنند و ایجاد مهارت کارآفرینی در فارغ التحصیلان از اهداف اصلی این مرکز به شمار می آید.
این مرکز هم اکنون با همکاری ارزنده بیش از 70 نفر از اساتید مجرب استان در مقاطع کاردانی و کارشناسی مشغول به ارائه خدمات به دانشجویان می باشد.

تخصص ها و مهارت ها: 

سازمان ما نوآور در طراحي و ساخت فرآيند هاي فرم سرد فلزي و تزريق پلاستيك و راه اندازي و توليد در تيراژ بالا مي باشد.
توانمندي ما درسراسر دوره فعاليت هايمان اين بوده، كه پيوسته كار خود را بدون نقص انجام دهيم .
وجه تمايز ما نسبت به رقباي داخلي، همكاران داخلي و خارجي از سال 1375 تا كنون، عملكرد عالي در شاخص هاي كليدي مشتري (تحويل به موقع، كيفيت و قيمت) بوده است.
ويژگي سازمان ما، جذب درست همكارانمان و رشد و پرورش آنان متناسب با هوشمندي هايشان مي باشد.
سازمان ما از چنان قابليت دانشي اجرايي كسب و كار برخوردار بوده كه در دشوارترين شرايط و موقعيت هاي كسب و كاري در جامعه، توانسته پيوسته اهداف خود را پيش برده و نيروهاي خود و محصول خود را مطابق چشم انداز خود به جلو هدايت نمايد.

تقدیر نامه ها و لوح تقدیر: 
علایق کاری{ کدام زمینه های کاری برای شما مفید خواهد بود؟} :: 

يكي از علايق كاري ام در كنار كارآفريني كه هميشه بر روند آن تاثير گذار بوده، درك و فهم جديدترين دست آوردهاي جامعه صنعتي در مورد مديريت و آينده مديريت و مفاهيم بنيادي كسب و كار در قرن بيست يكم و چالش هاي جامعه جهاني از زبان دست اندر كاران طراز اول آن و استفاده از آن در توسعه منابع انساني سازمان و كسب و كار خود بوده است. (بروز آوري دانش كسب و كاري خود)
كه نتيجه اش منجر به پرورش نيروهاي سازماني براي توسعه مسئوليت هاي خود چه در زندگي فردي و چه در زندگي سازماني شده است.

محصولات و خدماتی که ارائه می دهید:: 

- محصولات جاری سازمان عبارتند از:
- گلویی باک بنزین وانت- نگهدارنده میل فر مان سمند- نگهدارنده میل فرمان پژو- تراورس زیر دستی جلوی پای پراید
- فریم پشتی صندلی عقب پژو 206 دوپارچه- فریم پشتی صندلی عقب پژو 206 یکپارچه- اسپانیولیت 800 م.م یک حالته- اسپانیولیت 1000 م.م یک حالته- اسپانیولیت 1200 م.م یک حالته- لولایزاماک 75 م.م- دستگیرهUPVC- کیپ زاماک جهت درب و پنجره دوجداره UPVC- اسپانیولیت 300 م.م یک حالته- اسپانیولیت 400 م.م یک حالته- اسپانیولیت 600 م.م یک حالته- اسپانیولیت 1400 م.م یک حالته- اسپانیولیت 1600 م.م یک حالته- اسپانیولیت 1800 م.م یک حالته- اسپانیولیت 2000 م.م یک حالته- لولای زاماک 90 م.م
- لولای زاماک 100 م.م- دستگیره آلومینیومی

جدیدترین فعالیتهای کارآفرینی:: 

--

سایت/ وبلاگ : 
www.pooyeshpart.com