عضویت طلایی
نام شرکت: 
صنایع ارتباطی آوا
زمینه فعالیت: 
بازار: بررسی نیاز بازار و طراحی محصول مبتنی بر مطالعات مربوطه ، مصداق آن مدلهای مختلف مراکز تلفن با قابلیتهای متنوع است- فرآیند: روش دستیابی به فناوری کاملا نوین و انحصاری است ، این فرایند تبدیل به دستیابی به فناوری است که دائما در حال توسعه است .
جنسیت: 
مرد
وضعیت تاهل: 
مجرد
عکس: 
اطلاعات کارآفرینی: 
بخش کار آفرینی: 
کشوری
استان: 
فارس
کارآفرین سال: 
سال 1392
نام جشنواره: 
جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی
نوع کارآفرینی: 
خدمات
تاریخ تولد: 
پنجشنبه, شهريور 13, 1359
مدرک تحصیلی: 
دکتری
رشته تحصیلی: 
مدیریت اجرایی
محل اخذ مدرک: 
دانشگاه Nice Sophia Antipolls فرانسه
زندگی نامه شخصی: 

 انوشیروان مرآت در سال 1359 در شیراز متولد شد. از مقطع دبستان به مسائل فنی در رشته کامپیوتر علاقه مند شد و از سن ده سالگی به تدریج در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر و ساخت نرم افزار و در سالهای بعد در شاخه مهندسی شبکه علایق خود را دنبال نمود. در سال 1377 در رشته مهندسی کامپیوتر وارد دانشگاه شیراز شد و از سال دوم دانشگاه به اتفاق یکی از دوستان خود نسبت به تاسیس شرکت اقدام نمود. در سالهای بعد به جهت توسعه فعالیت های کاری اش به صورت تدریجی، به ادامه تحصیل در رشته مدیریت استراتژیک در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه EDHECفرانسه و متعاقب آن دکتری مدیریت اجرایی در دانشگاه نیس فرانسه پرداخت.

تجربیات و سوابق کاری: 

مدرس دوره های مهندسی شبکه پیشرفته و آموزش مدیریت سیستم لینوکس در سازمان های مختلف از جمله سازمان مدیریت صنعتی و ... ، طراحی نرم افزار در زمینه توسعه ترم افزار اصلی در پروژه های نرم افزارهای مختلف از جمله صدور صورت حساب ISPمستقل از پلت فرم و سیستم مانیتورینگ ، مدیر توسعه نرم افزار به عنوان مدیر پروژه در  پروژه های نرم افزاری مختلف، از جمله سیستم رزرواسیون کامپیوتری خطوط هواپیمایی، عضو شورای سیاست گذاری و کمک به شکل دهی سیاست های کلان ، مشاور فناوری اطلاعات و کمک به به تصمیم گیری در مسائل مربوط به فناوری اطلاعات و  توسعه استراتژی فناوری اطلاعات ، مدیریت فناوری اطلاعات در برنامه ریزی برای یک پروژه ملی در جنوب ایران ، کمک به طراحی و برنامه ریزی استاندارد ANSI/TIA-942مطابق با پایگاه داده همراه با سایر ماژول های پروژه ی SITT، کمک به استراتژی کسب و کارSITTبرای ارائه خدمات فناوری اطلاعات در ایران ، استاد داور در کمیته تخصصی تصویب پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت ، مدرس دوره های کارشناسی ارشد مدیریت

تخصص ها و مهارت ها: 

مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK، مدیریت استراتژیک ،مدیریت تحقیق و توسعه ی واحدهای صنعتی و معدنی(R&D) مقدماتی و پیشرفته ، آشنایی با الزامات استاندارد ایزو   9001:2008،آشنایی با الزامات استانداردایزو 27001، مقدمات آینده پژوهشی.

دستاوردها و موفقیت ها :

ردیف

عنوان دستاورد و موفقیت

سال

سهم مشارکت

1

ثبت اختراع سوئیچ تلفنی ترکیبی نسل جدید با قابلیت ارتباط با شبکه های IPدارای شماره ثبت اختراع 58400

1388

%33.33

2

رتبه سوم بیست و پنجمین جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش پژوهش های کاربردی

1390

%33.33

3

مدال طلای جایزه مالکیت فکری جهانی WIPO

1390

%33.33

4

برگزیده جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

1392

33.33%

5

برگزیده در جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

1392

33.33%

    

تالیف کتب ، مقالات و ترجمه ها :

  

رديف

 

عنوان مقاله

عنوان

مجله

 

نويسندگان

 

IF

 

نمايه شده در

مستخرج از

مقطع

وضعيت پذيرش

Submit/

Accept/

Publish

تاريخ

پذيرش/چاپ

1

Strategic Analysis of Knowledge Firms: The links between Knowledge Management and Leadership

Journal of Knowledge Management

 

AnooshiravanMerat

Damien Bo

1.248

ISI

دکترا

Published

Vol. 17 Iss: 1 Feb 2013

2

A case study of Internationalization strategy an ICT Engineering Firm

-

AnooshiravanMerat

-

-

کارشناسی ارشد

-

2008

3

ظهورعصردانش

مجله ی آوای صنعت

انوشیروان مرآت

-

-

دکترا

-

1391

4

مزایای استفاده از لینوکس به جای ویندوز در ایران

هفته نامه عصر ارتباط

موسسه علمی و تحقیقاتی آوا پژوهش

-

-

کارشناسی

-

1382

 

 

  

تقدیر نامه ها و لوح تقدیر: 
علایق کاری{ کدام زمینه های کاری برای شما مفید خواهد بود؟} :: 

فناوری ارتباطات و اطلاعات - مخابرات - مدیریت استراتژیک - مدیریت دانش

محصولات و خدماتی که ارائه می دهید:: 

مراکز تلفن نسل جدید آوا :

        سری کم ظرفیت :

Office 48

         سری پر ظرفیت :

Enterprise 1000

Enterprise 2500

Enterprise 10K

Enterprise 25K

   مرکز تلفن چند منظوره PGW2000:

 

جدیدترین فعالیتهای کارآفرینی:: 

زمینه فعالیت های کارآفرینان :

نواع مراکز تلفن نسل جدید مبتنی بر شبکه یا IP-PBX.

هسته اولیه شرکت با دو نفر در سال 79 تشکیل شد، تخصص تیم در زمینه مهندسی شبکه بود، به مرور به سیستمهای مخابراتی تحت شبکه گرایش پیدا کرد  از سال 82 اولین نمونه پرظرفیت IP PBX طراحی شده توسط شرکت در یکی از دانشگاههای کشور به بهره برداری رسید. از آن زمان تا کنون تمرکز کار شرکت روی همین زمینه کاری بوده. این نوع فناوری هنوز در کشور ناشناخته بود و مشتریان خیلی کم و خاص بودند، بتدریج  شناخته شد و از سال 87 به بعد تعداد مشتریان افزایش چشمگیری پیدا کرد و شرکت نیروهای بیشتری را جذب کرد و دفاتر تهران و کیش را فعال کرد. ارگانهای مربوطه اعم از سازمان تنظیم مقررات، شرکت ارتباطات زیرساخت، وزارت صنایع، سازمانهای پژوهشهای علمی صنعتی کشور و ... در سالهای اخیر محصولات این شرکت را شناسایی نموده و مورد تایید قرار داده اند و مجوزهای مربوطه را صادر نموده اند. اخیرا نیز محصول این شرکت توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انتخاب شده و در مقابل برندهایی مانند اریکسون و آلکاتل و ... برنده مناقصه با ارزش نزدیک به ده میلیارد ریال شد. این فناوری رو به گسترش است و این شرکت امید دارد که بتواند نیز به سهم خود نقشی را در ارتقای توان صنعتی کشور و رفع نیازهای داخلی ایفا نماید و در آینده نه چندان دور به صادرات محصول و فناوری اقدام نماید.

 :   جدیدترین فعالیت های کارآفرینانه

در 10 سال گذشته صنایع ارتباطی آوا تمرکز خود را بر تولید انواع مراکز تلفن مبتنی بر شبکه گذاشت، که در دو رده کم ظرفیت و پر ظرفیت ارائه شد.

در سال گذشته محصولی جدید با قابلیت های استفاده در شبکه پابلیک، طراحی و تولید شد که در نوع خود منحصر به فرد است.

در حال حاضر تولید انواع گوشی تلفن تحت شبکه در دستور کار است که مطالعات آزمایشگاهی آن در حال انجام است، پیش بینی می شود در سال آینده اولین نمونه صنعتی این محصول تولید شود.

افق دید شرکت دستیابی به بازار های منظقه ای و جهانی است.

در 10 سال گذشته صنایع ارتباطی آوا تمرکز خود را بر تولید انواع مراکز تلفن مبتنی بر شبکه گذاشت، که در دو رده کم ظرفیت و پر ظرفیت ارائه شد.

در سال گذشته محصول جدید (گیتوی 208 پورت آنالوگ شهری-داخلی و E1(Gateway modular PGW2000)) با قابلیت های استفاده در شبکه پابلیک، طراحی و تولید شد که در نوع خود منحصر به فرد است.

در حال حاضر تولید انواع گوشی تلفن تحت شبکه در دستور کار است که مطالعات آزمایشگاهی آن در حال انجام است، پیش بینی می شود در سال آینده اولین نمونه صنعتی این محصول تولید شود.

افق دید شرکت دستیابی به بازار های منظقه ای و جهانی است.

سایت/ وبلاگ : 
www.ava-telecom.ir
تاریخ تاسیس: 
چهارشنبه, آذر 6, 1392