عضویت طلایی
زمینه فعالیت: 
1- تولید انواع کاشی و سرامیک در سایزها و طرح های مختلف 2- تولید آجرنما 3- تولید انواع محصولات کشاورزی از قبیل زرشک ، آلو ، زعفران ، گندم ، پسته ، عناب ، چغندرقند و محصولات استراتژیکی به صورت انبوه
جنسیت: 
مرد
وضعیت تاهل: 
متاهل
عکس: 
اطلاعات کارآفرینی: 
بخش کار آفرینی: 
استانی
استان: 
خراسان جنوبی
کارآفرین سال: 
سال 1389
نام جشنواره: 
جشنواره کارآفرینان برتر
نوع کارآفرینی: 
صنعتی
بخش کار آفرینی: 
استانی
استان: 
خراسان جنوبی
کارآفرین سال: 
سال 1390
نام جشنواره: 
جشنواره کارآفرینان برتر
نوع کارآفرینی: 
صنعتی
تاریخ تولد: 
پنجشنبه, مهر 20, 1329
محل اخذ مدرک: 
--
زندگی نامه شخصی: 

اينجانب علی اکبر فلاحی فرزند محمد به شماره شناسنامه 115 متولد 20/07/1329 داراي 5 فرزند  كه همگي در زندگي و كار موفق  و داراي تحصيلات عاليه مي­باشند و در تمام زمينه­هاي كاري­ام همكاري لازم را با اينجانب داشته و دارند .

 تحصيلاتم را از ابتدا در مكتب قرآن و همچنين مدارس منطقه ادامه دادم و از همان ابتدا با كار مأنوس بوده­ام .

با توجه به علاقه در کارهای اجرایی در بخش های مختلف شروع به کارکردم .

كار خود را در بخش كشاورزي در سطح وسيع از املاك پدري در منطقه زيركوه ، دره آهنگران با كاشت باغات آلو ، زرشك ، زعفران و چغندرقند و همچنين دامپروري آغاز و همزمان در سال 1348 ، 42 كارگاه فرش دست بافت در مناطق صعب­العبور كه جاده وجود نداشت مثل : دزگ ، تجنود ، گمنج ، كلاته­ناصر ، معين­آباد و دارج پايين و ساير مناطق با نقش­هاي  معروف راه­اندازي كردم .

در همان سالها با توجه به محروميت منطقه ، ماشين­هاي سنگين و سبك را جهت اياب و ذهاب و پيشرفت منطقه و جاده سازي و ساخت مدارس و فراهم نمودن امكانات رفاهي براي مردم به كار گرفتم .

در سال 1367 مجتمع كشاورزي و دامپروري دشت علي­ آباد سربيشه معروف به چاه شماره 8 فلاحي را با حدود 200 هكتار زمين با كاشت باغات زرشك ، گندم ، چغندرقند و محصولات استراتژيكي با توليد انبوه به بهره ­برداري رساندم . و هم ­اكنون در حال فعاليت پويا مي­باشد .

در سال 1368 در شركت كاشي نيلوفر مشغول به كار شدم و عضو هيأت تأسيس ، سهام­دار ، معاون اجرايي و عضو اصلي هيأت مديره بودم .

در سال 1374 شروع به ساخت كارخانه آجرنماي فلاح 011  نمودم كه حدود 15 سال از تأسيس آن مي­گذرد و روز به روز با نظارت مهندسين كارخانه بر كيفيت محصولات آن افزوده مي­شود .     

در سال 1375 مجتمع كشاورزي و دامپروري فلاح واقع در دشت شاهرخت را با حدود 120 هكتار زمين با بهترين تأسيسات آبرساني به بهره ­برداري رساندم كه در منطقه الگو مي­باشد .

در سال 1384 شركت كاشي فرزاد را با تكنولوژي روز دنيا در شهرك صنعتي بيرجند تأسيس نمودم ، كه هم­اكنون از واحدهاي نمونه استان و نيز كشور مي­باشد . و در سالهاي 89-90 - 91 و92 به عنوان صادركننده نمونه و برتر و در تمام سالها به عنوان كارآفرين برتر شناخته شده­ام .

در سال 1392 در طرح توسعه كاشي فرزاد ، توليد سراميك يلدا را آغاز نمودیم و با وجود مشكلات تحريم توانستيم ماشين­ آلات را وارد كنيم و هم اكنون در حال فعاليت و توليد است .     

در سال 1390 شركت حمل و نقل فرامرز سير كوير را احداث كه هم­اكنون در حال راه­ اندازي مي­باشد .

همچنين در زمينه ساخت و سازهاي عمراني داخل شهري فعاليت دارم .     

  که از ابتدا تاکنون در تمام طرح هاي كشاورزي ، دامپروري ، عمراني ، توليدي و صنعتي کاملاًموفق وپایدار و الگو در استان و کشور بوده ­ام و با عنايت حضرت حق تاکنون هیچ گونه مشکلی در زندگي و كار خويش نداشته­ ام .

تجربیات و سوابق کاری: 

1- مؤسس و مدير عامل مجتمع كاشي فرزاد و سراميك يلدا ،

2- مؤسس و مدير عامل شركت آجر سفال فلاح 011 ،

3- مؤسس و مدير عامل مجتمع كشاورزي و دامپروري دشت علي­ آباد سربيشه معروف به چاه شماره 8 فلاحي ،

4- مؤسس و مدير عامل مجتمع كشاورزي و دامپروري فلاح واقع در زيركوه دشت شاهرخت ،

5- مؤسس و رئيس هيئت مديره شركت حمل و نقل فرامرز سير كوير ،

6- عضو اصلي هيئت مديره ، معاون اجرايي و سهامدار شركت كاشي نيلوفر در سال 1368 .

تخصص ها و مهارت ها: 

مهارت در زمينه توليد انواع كاشي، سراميك و آجرنما در سايزها و طرحهاي مختلف و عرضه آن به بازارهاي مربوطه .

مهارت در زمينه توليد انواع محصولات كشاورزي از قبيل : زرشك ، آلو ، زعفران ، چغندرقند پسته ، گندم ، عناب و محصولات استراتژيكي به طور انبوه و عرضه آن به بازارهاي مربوطه .

مهارت در زمينه بازاريابي تمامي محصولات توليدي در بازارهاي داخلي و خارجي .

تقدیر نامه ها و لوح تقدیر: 
علایق کاری{ کدام زمینه های کاری برای شما مفید خواهد بود؟} :: 

از همان ابتداي زندگي تاكنون در تمام زمينه­هاي كاري­ ام هميشه موفق بوده و با علاقه در كارهايم پيش­رفته­ام­ و كارهاي جديد را پيگيري مي­نمايم و هيچ زماني احساس خستگي نكرده­ ام و كار خويش را در تمام زمينه­هاي كشاورزي ، دامپروري ، عمراني ، توليدي و صنعتي با پشتكار فراوان بيش از پيش ادامه خواهم داد .

محصولات و خدماتی که ارائه می دهید:: 

1- توليد كاشي ديوار در سايزهاي 40×25 و 50×25   ،

2- توليد سراميك كف در سايزهاي 50×50 و 40×40 و 60×30 و 80×40  ،

3- توليد آجر نما در سايز 20×4  ،

4- توليد انواع محصولات كشاورزي از قبيل : زرشك ، آلو ، زعفران ، گندم ، پسته عناب ، چغندرقند و محصولات استراتژيكي به طور انبوه .

جدیدترین فعالیتهای کارآفرینی:: 

1- كشاورزي و دامپروري در سطح وسيع : کار خود را از املاک پدری که دره آهنگران ، معین­آباد  دزگ و کلاته ناصر بود با کاشت محصولات خشکبار از قبيل : زرشک ، زعفران ، آلو ، گندم ، عناب و ... وعرضه­ي آن به بازار های مربوطه شروع كردم . كه از اين طريق تعدادي مشغول به كار شدند. 2- و همزمان در سال 1348 با تأسیس کارگاههاي فرش دست بافت با 42 دستگاه در محل های صعب العبور كه جاده وجود نداشت مانند : دزگ،تجنود، گمنج ،کلاته ناصر،معین­آباد و دارج پایین و سایر مناطق با نقش­هاي معروف مانند ریزه ماهی و ... و صادرات آن از طریق عاملین به خارج از کشور حدود 126 نفر مشغول به كار شدند .

3- در همان سالها با توجه به محروميت منطقه ، ماشين­هاي سنگين و سبك را جهت اياب و ذهاب و پيشرفت منطقه و جاده سازي و ساخت مدارس و فراهم نمودن امكانات رفاهي براي مردم به كار گرفتم و از اين طريق نيز چندين نفر مشغول به كار شدند .

4 –مجتمع كشاورزي و دامپروري دشت علی آباد سربیشه چاه شماره 8 فلاحی که در 45 کیلومتری بیرجند قرار دارد و حدود 200 هکتار زمین را با باغات زرشك ، گندم ، چغندرقند و محصولات استراتژيكي به طور انبوه با روشهای صنعتی و نیمه صنعتی زیر کاشت دارد و به طور فصلی زمینه اشتغال بیش از 500 نفر را فراهم نموده است .

5- ساخت کارخانه آجر نمای فلاح 011 که 15 سال است مشغول به كار مي­باشد و هم اکنون موفق در تولید و عرضه محصولات خوبي به بازرهای داخلی ،  مراکز دانشگاهی و سازمان­های مختلف با مهر استاندارد و جزء کارخانجات نمونه شناخته شده و ازکیفیت بالا برخوردار می­باشد و به استانهای مجاور وکشور های همسایه از طریق بازارچه های مرزی صادرات صورت می گیرد و حدود 20 نفر به صورت مستقیم و20 نفر را به صورت مقطعی نیز مشغول به کار دارد . و در سال 86 نمونه استاندارد شده است .

6- مجتمع كشاورزي و دامپروري فلاح واقع در دشت شاهرخت،

از سال 1375 اقدام به حفرچاه ، برق کشی و خیابان کشی حدود 4 کیلومتر و تسطیح و قطعه ­بندی با روش­های فنی و مهندسی، همچنین کاشت متناوب، به صورت فصلی درخت پسته، زرشک،گندم،چغندرقند،زعفران و یونجه صورت گرفت و هر ساله محصولات زیادی کاشت،داشت و برداشت می­شود که در این راستا کمک های زیادی به منطقه شده و روشهای قطعه­ بندی در فرهنگ کاشت،داشت و برداشت اثر گذاشته و مشاهده می شود نسبت به تاریخ شروع ، این مجتمع تاکنون از کیفیت بهتري برخوردار شده است ضمناً دامداری های مناسب صنعتی و نیمه صنعتی در مجتمع ایجاد شده که حائز اهمیت می باشد و این مسائل باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می­شود و چنانچه به مسائل زیر بنايی حومه شهرها و روستاهای استان توجه بیشتری شود مردم دلگرم و از طرف دیگر کشاورزی و دامپروری رونق خواهد گرفت. در اين مجتمع 120 هكتار زمين با بهترين تأسيسات آبرساني كاشت ، داشت و برداشت مي­شود و الگويي در منطقه مي­باشد. فرهنگ کشاورزی را در خصوص کاشت گندم وصيفي جات  از کارشناسان مجرب گلخار اصفهان و تایباد و در خصوص كاشت زعفران از کارشناسان زیرکوه قائنات و سازمان جهاد کشاورزی که در اين راستا همکاری لازم را داشته­ اند فراگرفته­ ام . و اکنون در این امر موفق و از بهره ­برداری بالايی برخوردار است و بیش از 400 نفر را به صورت مستقیم و فصلی به اشتغال گرفته است .

7- از سال  1384 شروع به ساخت مجتمع کاشی فرزاد نموده و پس از گرفتن جواز تأسیس مورخ 11/07/1384 به شماره 9864 / 1031  و دریافت زمین در شهرک صنعتی به مساحت 000/120 مترمربع و سرمایه ثبتی شرکت 000/000/001/36 ریال وتسهیلات بانکی شروع به کار ساختمانی نموده و با توجه به مشکلاتی نسبت به خرید ماشین­ آلات خارجی که گشایش اعتبارات زمان­بر بوده است با این وجود گشایش اعتبار و پیشنهاد خرید ماشین­ آلات و نصب و راه­اندازی آن کمتر از 11 ماه به پایان رسید و تولید آزمایشی آغاز که این در صنعت ایران بسیار کم سابقه می باشدو هم اکنون موفق به اخذ پروانه بهره برداری و گواهینامه استاندارد شده است . فاز اول که تولید کاشی دیوار با ظرفیت تولید سالیانه 000/750/2 ( دومیلیون و هفتصد وپنجاه هزار) مترمربع و تولید سرامیک کف با ظرفیت تولید سالیانه 000/750/2 ( دومیلیون و هفتصد وپنجاه هزار) مترمربع می باشد و از تاریخ 17/09/1388 تولید آزمایشی خود را شروع ، که هم زمان با تولید خوب و عرضه آن برای فروش به بازار های داخلی در کل کشور استقبال و با خوشنامی وارد بازار شده است و بعد ازاخذ پروانه استاندارد و با توجه به پتانسیل های استان در بخش صنعت و معدن و هم مرز بودن کشورهای مجاور همسایه ( پاکستان، افغانستان و کشورهای آسیای میانه و عراق و .... )قراردادهايی در خصوص صادرات منعقد گردیده و پیش­بینی­های مناسب در خارج از کشور با توجه به کیفیت و وجود ماشین آلات مکانیزه و تکنولوژی روز، در دنیا در حال رقابت می باشد و فاز اول که حدود 70 درصد هزینه های فاز 2 را پوشش می دهد و با 30 درصد آن خرید ماشین­آلات خارجی زمینه تولید 5/5 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک را فراهم می نماید و اشتغال 1000 نفر را به صورت مستقیم فراهم كرده است .

اين واحد توليدي در سالهاي 89 -90 و91 در صادرات نمونه و برتر شناخته شده است .

جدیدترین فعالیتهای کارآفرینانه:

1- آغاز توليد سراميك يلدا(طرح توسعه كاشي فرزاد)،

2- ساخت و سازهاي عمراني داخل شهري ،

3- تأسيس شركت حمل و نقل فرامرز سير كوير ،

4- تأسيس كارخانه نايلون شرينگ و استرچ ،

5- تأسيس كارخانه چاپ و دايكات كارتن ،

6- تأسيس كارخانه رنگ و لعاب سازي ،

7- تأسيس كارخانه چيني بهداشتي

سایت/ وبلاگ : 
www.farzadtile.com
تاریخ تاسیس: 
چهارشنبه, آبان 15, 1392