عضویت طلایی
نام شرکت: 
شرکت صنایع پتروشیمی زنجان
جنسیت: 
مرد
وضعیت تاهل: 
متاهل
عکس: 
اطلاعات کارآفرینی: 
بخش کار آفرینی: 
استانی
کارآفرین سال: 
سال 1386
نام جشنواره: 
جشنواره کارآفرینان برتر
نوع کارآفرینی: 
خدمات
بخش کار آفرینی: 
استانی
استان: 
کرمانشاه
کارآفرین سال: 
سال 1387
نام جشنواره: 
جشنواره کارآفرینان برتر
نوع کارآفرینی: 
خدمات
تاریخ تولد: 
چهارشنبه, دى 17, 1331
مدرک تحصیلی: 
لیسانس
رشته تحصیلی: 
مهندسی برق
محل اخذ مدرک: 
دانشگاه پلی تکنیک
زندگی نامه شخصی: 

--

تجربیات و سوابق کاری: 

گزارش مختصری از فعالیت های شغلی محمدرضا مرید شوشتری :
• در سال 1357 از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) در رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شدم، از طرف شرکت ملی فولاد ایران به مدت 6 ماه در دانشگاه صنعتی شریف دوره کارآموزی تولید فولاد به روش احیاء مستقیم را گذراندم و از شهریور سال 1358 به استخدام مجتمع فولاد اهواز (فولاد خوزستان) درآمدم. از آبان ماه سال 1358 مسئولیت پروژه انباشت و برداشت (Material Handing) مجتمع فولاد اهواز به اینجانب واگذار گردید.

پس از 5 سال تلاش در سال 1363 این پروژه با موفقیت تکمیل و راه اندازی گردید. علاوه بر داشتن مسئولیت پروژه به دلیل آغاز جنگ در خوزستان در ستاد پشتیبانی جنگ مجتمع فولاد اهواز فعالیت داشتم که خدمات بسیار زیادی را به جبه های جنگ ارائه می داد.

• از سال 1364 به استخدام وزارت نفت در آمدم و در پروژه های دریایی فارس شمالی که یکی از بزرگترین پروژه های گاز مناطق نفت خیز جنوب بود مشغول به کار شدم و مسئولیت نظارت بر طراحی مهندسی برق و ابزار دقیق در این پروژه به من واگذار گردید.

• از سال 1366 در اداره کل خدمات فنی (مهندسی) مناطق نفتخیر جنوب مشغول به کار شدم و مسئولیت تهیه گزارش طراحی مهندسی اصولی و مقدماتی چندین پروژه تزریق گاز به من واگذار گردید.

• از سال 1369 به عنوان رئیس منطقه گچساران منصوب شدم و ضمن داشتن مسئولیت تولید حدود 900 هزار بشکه نفت در روز، مسئولیت بازسازی کلیه کارخانه های نفتی آسیب دیده از جنگ و کارخانه گاز مایع 900 (NGL 900) به من واگذار گردید. لازم لازم به توضیح است که منطقه گچساران یکی از فعالترین حوزه های نفتی مناطق نفت خیز جنوب می باشد.

• از سال 1373 مسئولیت اداره کل خدمات صنعتی مناطق نفت خیر جنوب به من واگذار گردید و به عنوان رئیس اداره کل خدمات صنعتی منصوب شدم، این اداره کل انجام کلیه عملیات دریایی کشتی های نفتکش و خدمات دریایی مناطق نفت خیز جنوب را به عهده داشت ضمن اینکه سازمان ادارات ایمنی و آتش نشانی کلیه مناطق در چارچوب مسئولیت این اداره کل قرار داشت.

• از سال 1376 به شرکت ملی صنایع پتروشیمی منتقل شدم و در شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در بخش مدیریت مهندسی مشغول به کار شدم و به عنوان رئیس اداره مهندسی برق در مذاکرات فنی کلیه مناقصه های بین المللی طرح های بزرگ پتروشیمی حضور داشته ام.

• از سال 1381 به عنوان مدیرعامل شرکت پتروشیمی کرمانشاه منصوب شدم و کلیه فعالیت های احداث پروژه به ظرفیت 600 هزارتن در سال را با داشتن 000ر66 نفر سهامدار مردمی در دوران مسئولیت اینجانب به انجام رسید و پروژه در سال 1386 با سرمایه گذاری 630 میلیارد تومان به مرحله راه اندازی و بهره برداری رسید و تا آبان سال 1388 در این سمت انجام وظیفه کردم.

• از آبان ماه سال 1388 به سمت مشاور مدیر تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شدم.

• از فروردین ماه سال 1389 به سمت مدیرعامل پتروشیمی زنجان منصوب شدم. این پروژه با ظرفیت یک میلیون تن کود اوره در سال، یکی از پروژه های بزرگ تولید آمونیاک و اوره در استان زنجان
می باشد، که در مرحله احداث می باشد و تاکنون در این سمت انجام وظیفه می نمایم

تخصص ها و مهارت ها: 

--

علایق کاری{ کدام زمینه های کاری برای شما مفید خواهد بود؟} :: 

اجرای پروژه های پتروشیمی از قبیل ساخت کارخانه های اوره و آمونیاک از ابتدای پروژه تا زمان بهره برداری از جمله علایق اینجانب می باشد.

محصولات و خدماتی که ارائه می دهید:: 

--

جدیدترین فعالیتهای کارآفرینی:: 

--

سایت/ وبلاگ : 
--