نام و نام خانوادگی: عباسعلی ممشلی                                        

 تاریخ تولد :   1351

   استان : گلستان                                                                                      

   میزان تحصیلات :   لیسانس

   رشته تحصیلی: معارف اسلامی                                    

  محل اخذ مدرک: آزادشهر

  جشنواره:  تعاونی هاو کارافرینان برتر                         

نام شرکت : تعاونی خدمات ورزشی پدیده مینودشت

زمینه کارآفرینی:  خدمات

در زمان شروع به کار چند سال داشتید؟ و در حال حاضر چند سال است که در این حرفه فعالیت دارید؟
30سال _ 12 سال

 

وجه تمایز کار شما با افراد دیگر این حرفه در چه مواردی است ؟
توکل به خدا و تداوم کار

زندگی کارآفرینانه زندگی ای است همراه با هیجان ، خطرپذیری ، تنوع ، تغییر ، شکست ، پیروزی ، شوق ، تلاش ،خلاقیت وفرصت گرایی.

شما چه نوآوریهایی در کسب و کارتان داشته اید؟
استفاده از فن آوریهای بروز و تبدبل تهدیدها به فرصت ها _  به مرحله عمل در آوردن اقتصاد ورزشی و ورزش اقتصادی_  کارآفرینی و مدیریت منابع انسانی مهمترین محرکهای معنادار بر نوآوری و ارزش مشتری هستند .بنابراین ، توفیق در اجرای صحیح این عوامل موجب ارتقای نوآوری و ارائه ارزش برترخدمات به همنوعان خواهد بود.

 

 در شروع کار چند نفر با شما همکاری می کردند و در حال حاضر چه تعداد؟
3نفر _  20 نفر

 

 آیا به نظر خودتان نیز فرد موفقی هستید ؟ رمز موفقیتتان در چه مواردی است؟
 به لطف و عنایت خدا  بله _

توکل به خدا  _ تداوم در کار _ داشتن دوستان و همکاران خوب و کاردان _ مدیریت منابع موجود و تلاش برای ارتقائ آن _ استفاده از نظرات و مشاوره کارشناسان و اهل فن

 

 آیا در شروع کار ، تجربه مرتبطی داشته اید؟         

بله تا حدودی

 

تا چه اندازه اطرافیان (خانواده، دوستان) در پیشبرد کارتان موثر بوده‌اند؟
حصول موفقیت ها را مدیون لطف الهی و مرهون زحمات پدر و مادر، همراهی همسر و همفکری برادران ، خواهران ، دوستان و خانواده همسر و راهنمایی و همکاری عزیزان اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان و اداره مینودشت ( از سال86 تا کنون ) میدانم.

 

شرایط خانوادگی و مالی دوران کودکی‌تان چگونه بوده است؟ آیا ریشه‌هایی از علاقه به این شغل را در کودکی‌تان نیز سراغ دارید؟
عشق و علاقه به بهبود وضعیت مالی خانواده با همان تصورات کودکانه و اینکه بتوانم روزی بتوانم به خواسته های والدینم جامه عمل بپوشانم . بله

 

آیا تحصیلات شما در کارتان موثر بوده است؟
بله. بواسطه آشنایی با اساتید و دوستان عزیزی که در دوران تحصیل توفیق آن را داشتم و رهنمودهای برگرفته از برخی دروس اساتید ،موثر بوده است.

 

آیا نیاز به موفقیت شما را به سمت این کار سوق داده است؟ در کل چه عواملی باعث شده است به این کار جذب شوید؟

علاقه به پیشرفت و اینکه در کاری که انجام میدهم کیفیت کار و ارائه خدمات عالی به متقاضیان و گروه هدف را مد نظر داشته ام. و افکار وبرنامه های متنوع و منطقی که به ذهنم می امد در صدد اجرای آن بودم.

 

چه قدر از نظر مالی حمایت شده‌اید؟ و به نظرتان در کار شما، حمایت‌های مالی چه قدر می‌توانند موثر باشند؟
با توجه به شرایط مالی متوسط اوایل کار این امر سخت بود اما با همکاری و مشارکت دوستان عضو شرکت و راهنمایی و حمایت بخش تعاون،انجام امور تسهیل گردید.

تجربه ثابت کرده حمایت مالی وسهولت ارائه تسهیلات از سوی ارگانهای زیربط میتواند موجبات توسعه کار و کار آفرینی بیشتر گردد.

 

آیا تا به امروز درکارتان شکست  هم خورده‌اید؟ به نظرتان دلایل شکست شما چه مواردی بوده است؟
معمولا شکست در برخی امور جزئ لاینفک میباشد ، اما مهم اینست که بتوان در سایه تدبیر و نهراسیدن از شکست ،از آن پلی برای موفقیت بهره برد.

 

 معمولا چه مشکلات و موانع مهمی در حرفه‌ی شما وجود دارند؟و شما چه راهکارهایی برای حل و یا کمتر شدن آنها پیشنهاد می کنید؟
عدم آگاهی برخی افراد دست اندرکار از اهمیت کار و برخی بروکراسی اداری.

در كشور ما مراكز حمايت از كارآفرينان بسيار محدود و كارآفرين با تمام مشكلات ، ضمن تلاش جهت تبديل ايده به محصول بايد تمام خطر سرمايه گذاري را خود عهده دار باشد. مراكز حمايت از كارآفرينان به دليل نداشتن پشتوانه مالي و عدم حمايت جدي از طرف برخی نهادهاي ذيربط قادر نيستند پاسخگوي نيازهاي مالي كارآفرينان باشند.راهکار : رفع موانع موجود و همکاری بیشتر دولتمردان.

 

اگر بار دیگر زندگی کاری خود را شروع می کردید آیا باز هم فعالیت در این حرفه انتخاب شما بود؟ در حال حاضر با شرایط فعلی خود کدام حرفه مورد علاقه ی شما است؟

آنچه که یک کار آفرین را راضی میکند توسعه کار و جذب بیشتر افراد به کار میباشد .مهمترين آثار توسعه كارآفريني عبارتند از :  افزايش نوآوري، ارتقاي سطح فنّاوری، افزايش تعداد ثبت اختراعات و ابداعات، توليد دانش فني، ايجاد اشتغال، توليد و توزيع درآمد در سطح جامعه است كه در نتيجه مي‌تواند افزايش ثروت ملي را در برداشته باشد. در اين خصوص لازم است تا از تجربه ارزنده دنيا با توجه نيروهاي مساعد فراوان در كشور به خوبي استفاده و با جديت براي توسعه كارآفريني برنامه ريزي نمود.

 

 چه پیشنهادهایی برای افراد تازه‌کاری که دوست دارند به عنوان یک کارآفرین مطرح شوند، دارید؟

به لطف خدا امید وار باشند.از شکست نهراسند.اطلاعات به روز داشته باشند. ضمنا نیاز سنجی اطلاعات کافی در مورد کار مورد اجرای خود داشته باشند.

 

و حرف آخر........

ضمن تقدیر از زحمات شما که جهت تشویق علاقمندان به کار آفرینی این طرح زیبا و موثر را راه اندازی نمودید و همچنین همکاران عزیزم آقایان بذرافشان ، علی قزلسفلو ،کرامتلو ، نریمانی ، صوفی ، یاسر دوزینی ،عرب سرحدی ، قره محمودلو ، میلاد قزلسفلو و خانم شیردل و سایر عزیزان.امید به اینکه همه کسانی که به سرنوشت کشور عزیزمان ایران علاقمند بوده ، در هر جا ودر هر پست و مقامی هستند ، در جهت اعتلای ایران و ایرانی ویکی از جوهره های انسانی یعنی کار، قدم های موثر بردارند. چرا که پیامد ایجاد اشتغال و کار آفرینی ، افزایش آرامش و رفاه عمومی و نتیجه پایانی آن افزایش ثروت ملی است.

 

از همکاری شما کمال تشکر و امتنان را داریم.                                

          پیروز و موفق باشید